Активісти вирішили спаскудити депутатам відпустку
Після того як Рибак нарешті вимовив чарівні слова «вважати сесію закритою», нардепи кинулися пакувати валізи. Дарма, що частина «єврозаконів» так і залишилася неприйнятою – робота, як то кажуть, не статевий орган: стояла і буде стояти
Щоправда, і до чарівних слів Рибака Верховна Рада себе роботою не переобтяжувала. Дарма посол ЄС слізно вказував, що відтягувати прийняття євроінтеграційних законопроектів до такого собачого голосу – це вже просто некрасиво. Адже останній сесійний тиждень перед двомісячною відпусткою таки пройшов під знаком скороченого робочого дня. У п’ятницю парламент узагалі відбувся лише годиною «відповідей і запитань» до уряду, після чого ПР та опозиція в останній раз взаємно звинуватили одна одну в небажанні працювати, потисли руки та побігли до валіз.
Однак громадські активісти, які так довго сподівалися, що Верховна Рада таки здобуде нам безвізовий режим з Європою, вирішили зіпсувати нардепам сезон відпусток. Помста відбулася за біблейським принципом «око за око», або, в перекладі на український менталітет, – «як не нам, то і не вам». 5 липня Спільнота громадських активістів з європейської інтеграції звернулася до послів країн ЄС із проханням – не пускати в Європу лідерів усіх парламентських фракцій.
Наводимо текст прохання повністю:
Високоповажному послу
………………
Звернення
української спільноти громадських активістів
Спільнота громадських активістів з європейської інтеграції звертається до послів усіх країн-членів ЄС з проханням надати підтримку у запровадженні безвізового режиму між Україною та ЄС.
Незалежні експерти та громадські діячі засуджують позицію лідерів усіх фракцій Верховної Ради України, які не підтримали 1 липня 2013 р. включення до порядку денного ВР законопроекту № 2342 «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні». Цей крок означає провал виконання Україною Плану дій із візової лібералізації, який вже невдовзі мав би відкрити можливість усім громадянам України вільно, без віз, відвідувати країни ЄС.
У той же час депутати, які або активно протидіють зазначеному законопроекту, або не докладають жодних зусиль для його ухвалення, в повній мірі користуються при цьому привілеєм безвізового в’їзду в ЄС як власники дипломатичних паспортів.
У зв’язку з цим просимо Вас, пане посол …. …., тимчасово обмежити безвізовий в’їзд на територію Вашої країни за наявними дипломатичними паспортами народним депутатам України – лідерам усіх фракцій, які, блокуючи розгляд необхідних змін до законодавства на етапі формування порядку денного Верховної Ради, перешкоджають реалізації громадянами України права на свободу пересування у Європі.
- Єфремову Олександру Сергійовичу
- Яценюку Арсенію Петровичу
- Кличку Віталію Володимировичу
- Тягнибоку Олегу Ярославовичу
- Симоненку Петру Миколайовичу
Просимо стосовно цих осіб застосовувати такі ж вимоги оформлення віз, як і щодо інших громадян України.
Заяву вже підтримали:
1) Консорціум громадських організацій «Європа без бар’єрів»
2) Громадський рух «Ми – європейці»
3) Партнерство «Новий Громадянин»
Коментар Ірини Сушко, директора громадської організації «Європа без бар’єрів»
Україна знаходиться на завершальній стадії 1-го законодавчого етапу виконання Плану дій із лібералізації ЄС візового режиму для України (ПДВЛ), наданого Україні 22 листопада 2010 року, що у перспективі передбачає скасування віз для громадян України у відносинах із ЄС.
Очікується, що рішення про перехід України до другої (імплементаційної) завершальної фази може бути прийняте під час Вільнюського саміту «Східного партнерства», що відбудеться у листопаді цього року.
Для цього Україні необхідно у якнайкоротші терміни передати стороні ЄС третій звіт про повне виконання критеріїв першої фази.
На сьогодні для підготовки такого звіту необхідно було ухвалити кілька законопроектів, зокрема законопроект № 2342 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та дискримінації в Україні».
У понеділок на Погоджувальній раді Верховної Ради України даний законопроект не було розглянуто та відповідно не внесено на голосування.
Тому неприйняття законопроекту № 2342 призвело до втрати сприятливого для переходу України до другої фази виконання ПДВЛ політичного моменту у відносинах між Україною та ЄС, пов’язаного із проведенням Вільнюського саміту.
Крім того, така ситуація може бути сприйнята як відмова від упровадження навіть мінімальних стандартів ЄС у сфері запобігання та протидії дискримінації. Як наслідок, отримання безвізового режиму буде відкладено у часі на невизначений термін.
Громадські активісти засуджують позицію лідерів усіх фракцій Верховної Ради України, які не підтримали 1 липня 2013 р. включення до порядку денного Верховної Ради законопроекту № 2342 «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні».
У той же час депутати, які або активно протидіють зазначеному законопроекту, або не докладають жодних зусиль для його ухвалення, в повній мірі користуються при цьому привілеєм безвізового в’їзду в ЄС як власники дипломатичних паспортів.
Вважаємо, що депутати, які блокують необхідні зміни до законодавства, мають бути обмежені у в’їзді до країн Європейського Союзу та мають користуватися правом на перетин кордону тими ж самими правилами, що й більшість громадян України.
Коментар «ПіКу»
Не можемо не погодитися, що ідея громадських активістів має приємний присмак світової справедливості. Звісно, навряд чи посли країн ЄС після цієї заяви дадуть п’яти лідерам фракцій відкоша при спробі перетинання кордонів Євросоюзу – для цього зазвичай потрібні куди серйозніші причини. Але тролінг вийшов вдалий, і з цим активістів євроінтеграції можна тільки привітати. Героїчна спроба зробити нардепів невиїзними як раз у сезон відпусток сама по собі заслуговує на оплески. Щоправда, у плану активістів є два значних недоліки: перший – чому треба карати візою лише лідерів фракцій, а не весь депутатський корпус, і другий – чим допекти тих депутатів, які звикли проводити відпустки у всіляких екзотичних місцях, які до ЄС, на жаль, не входять. А між тим політичну відповідальність має нести кожен – незважаючи на ієрархічний ранг у фракції та особисті вподобання щодо літнього відпочинку!
Сподіваємося, що свідома громадськість зверне увагу на ці упущення й об’єднаними силами небайдужих громадян виправить недоліки цього важливого документа. Бо сама по собі ідея дуже корисна та продуктивна. Адже як тільки наші народні обранці зрозуміють, що відпустки їм світять хіба що в Криму, – процес євроінтеграції одразу ж піде семимильними кроками!
Ой, можно подумать проблемы в стране мешали кому-то из депутатов спокойно отдыхать. Вон, слышал Яценюк в отпуске собрался себе шевелюру нарастить..думаете он променяет такое на украинцев?
Когда страна падает в пропасть, только преступники и предатели могут думать об отпуске. В этом году у них очень долгие каникулы. Работать и еще раз, работать.
Это старая и обосраная европа только пальчиком сварится Давно уже бы надо было заблокировать счета инедвижемость всем нардепам
Какие каникулы? В стране кризис. Довели Украину до разрухи. Вообще без отпуска, пока не приведут страну к Евросоюзу. Кому из депутатов не нравится пусть уходят. ПОЗОР.
КУ-ууууууууууууууууууууууууу