Активісти Майдану почали війну із забудовниками Азарова
Сьогодні не у дуже мирний спосіб жителям Голосієвського району вдалось зупинити будівництво на Стратегічному шоссе, 53
Цим обєктом мешканці сусідніх будинків були стурбовані давно, ще з 2011 року, коли на ділянці, затисненій між старими панельними домами і гаражами почали будувати елітні житлові будинки із підземними паркінгами. У спорудах навколо почали руйнуватись фундаменти, адже котлован вирили впритул до стін будинків. Але досі на скарги ніхто уваги не звертав, бо за ТОВ «ІБК «Дніпробуд», яке розпочало роботи, стояв сумновідомий Анатолій Войцеховський – людина, як стверджували ЗМІ, близька до самого Миколи Азарова. Захоплюючу бізнес-біографію цієї людини колись описав сайт ОРД в матеріалі «Кто станет «крысиным королем» киевских застройщиков?». Про манери його діяльності знають і в столичній Асоціації допомоги постраждалим інвесторам, де вважають «ноу-хау» компаній, які належать Войцеховському, будівництво без дозвільної документації – про це свого часу писав «Цензор».
Сьогодні зранку на об’єкт намагались пройти кілька мешканців, яких зустріли у старих добрих «регіональних» традиціях вже підзабуті «тітушки». На прохання показати дозвільну документацію на будівництво, молодики відреагували агресивно, розбивши навіть камеру знімальної групи каналу «1+1», яку запросили люди.
Вирішилось все, однак, у найліпший спосіб. Люди звернулись до кандидата в депутати від Голосіївського району Олександра Найдьонова. Останній оперативно звернувся до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, міліції, та, знаючи «родословну» забудовника, викликав самооборону Майдану. До справи долучився і кандидат в депутати Київради з Солом’янського району Микола Бабій. Далі мешканці насолоджувались «торжеством демократии»: на місце прибули (увага!) представники двох мйданівських сотень – 18-ї, та 38-ї, ГО «Громадська варта Голосіївки», «Громадський нагляд», «Громадська дія» та «Антикорупційне бюро». Вони у доступній форми швидко роз’яснили «тітушкам», що настали нові часи. Після цього до справи взялись інспектори. Як і очікувалось, дозвільної документації на забудову не було: декларація про початок виконання будівельних робіт, видана «Дніпробуду» за часів розвинутого «покращення», виявилась скасованою ще на початку поточного року. Справа завершилась врученням забудовнику припису про припинення робіт.
І все це – за один день! Нині мешканці будинків біля скандальної забудови починають вірити в існування справедливості. Кажуть, що намір нової влади розчистити Майдан, може, і передчасний. Ну, сотні нехай однозначно залишаються – бо поки нема кому із «спортсменами» розбиратись.