Закохані «половинки» у Києві можуть замовити «портрет на двох»
Виставка “Половинки”, що триватиме в арт-галереї «Мінус 4» з 12 до 30 червня, – результат цікавого фотографічного дослідження Ніни Ліщук (члена Національної спілки фотохудожників України). Вона перетворила метафору в художній прийом поєднавши воєдино дві половинки портретів чоловіка і жінки.
Якщо уважно придивитися, майже у кожній парі можна виявити щось спільне: однакова форма обличчя або погляд, особлива форма носа, розріз очей. Це правило спрацьовує навіть у людей із нестандартною зовнішністю. Психологи і фізіологи не з’ясували причину цього явища, існують лише версії. Одні вважають, що ми часто плутаємо причину і наслідок: ніхто не стає схожим із роками – просто ми спочатку обираємо подібного партнера, нам приємно бачити в іншому власні риси. Інші вважають, що зовнішня схожість – це результат внутрішнього злиття думок і почуттів, і як наслідок – схожі звички і манери.
Запросивши до участі 20 пар з різним досвідом стосунків (від 1 до 55 років спільного життя), Ніна Ліщук досліджувала питання візуальної, а також психологічної схожості закоханих. Для достовірності експерименту, фотограф відбирала пари аж ніяк не за зовнішньою подібністю “двох половинок”, а за принципом щирості та сили почуттів, про які повинна була заявити кожна пара. Результат вийшов дійсно феноменальним.
Після завершення фотосесії, закохані поділилися з автором проекту роздумами про досягнення й особливості своєї пари. Ці “рецепти щастя” будуть супроводжувати візуальний ряд на виставці, де представлені «подвійні портрети», змонтовані, шляхом суміщення облич закоханих. Саме така форма, на думку автора, дає можливість простежити справжній зв’язок у парі.
До речі, кожен із гостей зможе перевірити на собі правило половинок: упродовж трьох тижнів роботи (до 30.06) виставки, пара може замовити подібний “портрет на двох”. Можливо, згодом їх портрети увійдуть до експозиції проекту, який передбачає продовження.