Дні Польського Кіно відвідає Єжи Штур
Прес-конференція з нагоди фестивалю Х Дні Польського Кіно в Україні за участі Єжи Штура, директора Польського Інституту у Києві Еви Фігель та Голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка відбудеться у Києві 15 квітня 2015 року о 17:00 у залі «Сінематека» Культурного центру «Кінотеатр «Київ», вул.Червоноармійська, 19.
Акредитація: infoipkyiv@msz.gov.pl
Фестиваль проходитиме у п’яти містах України – Києві, Одесі, Вінниці, Харкові та Луцьку з 15 по 27 квітня 2015 року. Українські глядачі матимуть змогу переглянути шість кінострічок, одна з яких отримала цьогорічну премію «Оскар» у номінації «кращий фільм іноземною мовою».
Єжи Штур – актор, режисер, сценарист, письменник, викладач. Дебютував у якості театрального режисера 1985 року п’єсою для одного актора “Контрабас” Патріка Зюскінда. Працював режисером Народного театру (Teatr Ludowy) у Кракові, де поставив низку вистав, що були високо оцінені критикою. Починаючи з 1990 року Єжи Штур ґрунтовно займається викладанням (Краківська державна кіношкола імені Людвіка Сольського, Сілезійський університет в Катовіце тощо). 1994 року отримав ступінь професора театральних мистецтв.
У 1970-х роках Штур зіграв низку ролей, що стали знаковими у історії польського кіно. Йому довелося працювати з такими режисерами як Кшиштоф Кесьльовський, Юліуш Махульський, Фелікс Фальк, Анджей Вайда, Кшиштоф Зануссі, Нанні Моретті. 2007 року читачі журналу FILM обрали його “найкращим актором останніх 50 років”, а 2008 року – “найкращим комедійним актором останніх 50 років”.
Автор чотирьох книг: автобіографічної «Хвороба серця» (SERCOWA CHOROBA), 1992, «Серйозно удавати» / UDAWAĆ NAPRAWDĘ, 2001, «Втеча вперед» /UCIECZKA DO PRZODU, 2007 , «Єжи Штур – Штур: родинні історії» / JERZY STUHR STUHROWIE – HISTORIE RODZINNE, 2008.
У якості кінорежисера Єжи Штур дебютував фільмом Список коханок/ SPIS CUDZOŁOŻNIC за мотивами роману Єжи Пільха. Цей фільм отримав Спеціальний приз журі 19-го фестивалю польського повнометражного кіно у Ґдині. Інші фільми режисера Штура (на сьогоднішній день їх шість) були відзначені багатьма знаковими призами на великих кінофестивалях.
2007 року Єжи Штур отримав особливий приз за внесок у кіно на фестивалі Camerimage у Лодзі. 2011 року отримав нагороду Polonia Restituta від Президента Республіки Польща – одну з найвищих державних відзнак.
Фільми, які будуть предсавлені на фестивалі:
БОГИ
Режисер: Лукаш Палковський / 2014 / 112 хв.
Незвичайна історія про бунтівника, який кинув виклик природі, владі і власним можливостям. Це фільм про першу вдалу польську пересадку серця, здійснену проф. Реліґою у місті Забже. Драматизм невдалих операцій, битва за кожен удар серця, великі амбіції і болісні поразки, самотність генія, який повстав проти своїх наставників і розпочав революцію у польській медицині. Яку ціну він заплатив за свій успіх?
ХОЧЕТЬСЯ ЖИТИ
Pежисер: Мацей Пєпшица / 2013 / 107 хв.
«Хочеться жити» – це фільм, що базується на правдивих подіях. Це історія Матеуша, хворого ДЦП, який у ранньому дитинстві був визнаний лікарями «рослиною» і дебілом, з яким ніколи не буде контакту. Через 25 років з’ясувалося, що він цілком нормальна та інтелігентна людина. Фільм є хронікою життя героя.
ГРОМАДЯНИН
Режисер: Єжи Штур / 2014 / 108 хв.
У своїй новій комедії Єжи Штур висміює всіх і вся, не жаліючи при цьому навіть себе. Це його найсмішніша роль з часів «Сексмісії». Так само, як і попередня культова комедія, «Громадянин» показує, що незалежно від системи, в якій знаходяться поляки, вони завжди сміються над своїми вадами і всілякими «- ізмами».
НЕВЛОВИМЕ
Режисер: Яцек Борцух / 2013 / 90 хв.
«Невловиме» – це пульсуюча емоціями історія кохання Міхала (Якуб Ґєршал) і Каріни (Маґдалена Берус), пари польських студентів, які знайомляться і закохуються один в одного, працюючи в сонячній Іспанії. Безтурботний літній роман переривається драматичною подією, що назавжди змінить життя героїв.
IДА
Режисер: Павел Павліковський / 2013 / 79 хв.
Молода черниця дізнається, що вона – єврейка, похрещена в дитинстві заради порятунку від Голокосту. Разом зі своєю єдиною родичкою, усуненою від влади комуністкою, вона їде до рідного містечка. Це подорож у пошуках своєї особистості, любові і прощення.
ВАРШАВСЬКЕ ПОВСТАННЯ
Автор ідеї Ян Комаса, сценарій Ян Олдаковський, Пiотр Слівовський, Йоанна Павлюшкєвіч, діалоги Йоанна Павлюшкєвіч, Міхал Суфін / 2013 / 85 хв.
«Варшавське повстання» – це перший на світі художній фільм, повністю змонтований з документальних матеріалів, що розповідає про зазначену історичну подію очами двох молодих репортерів, що є свідками повстанських битв. У фільмі використано автентичну кінохроніку 1944 року. Використовуючи сучасні технології колоризації і реконструкції аудіовізуальних матеріалів, а також запросивши до співпраці гроно знаменитих майстрів, автори реалізували проект, що не має світових відповідників.
ПАСАЖИРКА
Режисер: Анджей Мунк, Вітольд Лєсєвіч / 1963 / 58 хв.
У натовпі туристів, що заходять на борт трансатлантичного корабля знаходиться німецьке подружжя, Вальтер і Ліза. Вони небагато знають про минуле один одного, але виглядають гармонійною парою. В одному з портів, до якого пристають під час рейсу на корабель сідає жінка, що нагадує Лізі когось, кого вона знала раніше, коли працювала в жіночих підрозділах СС в Освенцимі.
Просимо також звернути Вашу увагу на два додаткові покази фільмів ВАРШАВСЬКЕ ПОВСТАННЯ та ПАСАЖИРКА, які матимуть місце у Києві по закінченні основної програми фестивалю.