The Economist: Голосування продемонструвало зростання впливу західних регіонів в новій Україні
Результати виборів є оптимістичними, однак майбутнє України є вкрай непередбачуваним
Про це пише західне видання The Economist.
«Загалом результати парламентських виборів, які відбулися в Україні 26-го жовтня, можна розцінювати як тріумф. Перемогу здобули переважно реформатори, при чому виборці не пустили в Раду ультраправі та ультраліві партії. Західні союзники привітали про європейські та продемократичні результати. Однак Україна досі залишається стурбованою та розділеною», – пише видання.
У статті зазначають, що високі результати як «Народного фронту», так і «Блоку Петра Порошенка» свідчать про те, що в країні існуватимуть два центри влади, а Арсеній Яценюк залишиться на посаді прем’єра.
«Голосування продемонструвало зростання впливу західних регіонів в новій Україні», – переконує The Economist, зауваживши, що виборці з Криму та контрольованих бойовиками районів участі в голосуванні не брали, тож 27 місць в Раді взагалі залишаться порожніми.
Водночас видання зазначає, що до парламенту проходять представники «Опозиційного блоку», який є по суті «оновленою версією» «Партії регіонів» екс-президента Віктора Януковича.
«Їх («Опозиційного блоку» – ред.) присутність дратуватиме новачків, які прийшли в політику на хвилі майданівського руху, і які важко боролися, щоб витіснити Януковича. Це також засмучує бійців АТО та обраних до парламенту трьох командирів найпотужніших українських добровольчих батальйонів, які беруть участь в операції», – йдеться в статті.
The Economist наголошує, що співпраця влади з «Опозиційним блоком» буде неприємною, однак «відмова від неї спричинить ще більше відторгнення проросійськи налаштованих регіонів, де агенти Кремля продовжують сіяти розбрат».
За матеріалами tyzhden.ua