Авральні канікули в столичних школах, або хто підставив Кличка
Мер столиці Віталій Кличко знов став об’єктом для критики – на цей раз з боку батьків, невдоволених оголошенням авральних шкільних канікул
Дивною ідеєю зекономити на опаленні, Кличка певною мірою підставив департамент освіти КМДА – контора, з надр якої за останні півроку практично не виходило більш-меньш конструктивних пропозицій. Ініціатива дійсно балансує на межі чиновницького ідіотизму: в той час як діти сидять по домівках, а батьки вимушені ламати свої плани, вчителі, істотно, ходять на роботу та гріються різного роду електричними девайсами. Витрачена таким чином електроенергія має всі шанси нівелювати «велику економічну ідею» керівництва столичного управління освіти.
При цьому стріли батьківського невдоволення летять у багатостраждального мера, який, до речі, останнім часом здійснював кілька спроб поміняти очільницю столичної освіти Олену Фіданян, призначену на цю посаду колишнім тимчасовим керівником міста Бондаренком. Але всі потуги Кличка в цьому напрямі були вщент розбиті міцною «кришею» пані Олени: всіх фахівців, кандидатури яких розглядав мер, нещадно обробляли лайнометні ЗМІ. Тож Фіданян досі править столичною освітою.
Треба сказати, що епохальна ідея з канікулами – перша ініціатива, у зв’язку з якою взагалі можна згадати про існування пані Фіданян. Раніше вона не була помічена у більш-меньш гучних освітніх процесах. Про неї кажуть як про людину дуже обережну: навіть прийом громадян вона ніколи не веде особисто, завжди запрошуючи до себе або представників «кишенькових» батьківських організацій, або начальство у особі, скажімо, Лілії Гриневич.
При цьому Олена Григорівна примудряється тихо «валити» більшість регіональних програм в галузі освіти. Свідомо чи ні, але тільки в цьому році департамент освіти КМДА «облокотився» на реалізацію п’яти регіональних освітніх проектів, запланованих на 2014 рік, під які були виділені державні кошти.
Це проект по відновленню дитячих садочків, програма комп’ютеризації шкіл (було виділено 7 мільйонів гривень), програма «Питна вода» (згідно з якою школи у Деснянському районі столиці мали отримати кулери з водою), заміна шкільних харчоблоків та програма по заміні вікон у школах (привіт ініціативі по енергозбереженню). Куди були перенаправлені кошти, передбачені бюджетом міста під реалізацію цих програм, невідомо.
Попри ці, м’яко кажучи, достатньо скромні успіхи, Олена Фідонян поки що непохитно тримається біля керма столичної освіти. Секрет її «незамінності» полягає у глибоких політичних зв’язках. Кажуть, що на посаду її влаштував Бондаренко по дзвінку Яценюка. Останній, як відомо, має серед членів своєї команди Лілію Гриневич, у якої Фідонян свого часу працювала помічником. Щодо політичних уподобань нинішньої очільниці київської освіти, – вони деякою мірою незрозумілі. Свого часу, за славетного правління у столиці Леоніда Черновецького, Федонян займала скромну посаду керівника шкільного відділу управління освіти. Під час виборчої кампанії 2012 року вона працювала у передвиборчому штабі Журавського – того самого помічника Льоні-Космоса та вірного регіонала, якого не так давно засунули до сміттєвого баку. Пані дуже старалась: будучи держслужбовцем, мандрувала по Житомирщині та відкрито агітувала за свого кандидата. Журавський тоді округ «взяв», а з Фідонян сталась незрозуміла метаморфоза – після виборів, під час яких вона працювала на одіозного регіонала, пані з якогось дива стала помічницею Лілії Гриневич, тогочасної опозиціонерки та ідейної бютівки. Хоча ця метаморфоза не є зрозумілою тільки неофітам від політики. Бо насправді та ж Лілія Гриневич керувала свого часу столичною освітою під патронатом і у тісному контакті з Журавським. Можливо також, що Федонян примудрилась надавати дієві послуги обом, начебто ідеологічно несумісним кандидатам.
Висновок напрошується достатньо депресивний, принаймні для Кличка: виходить, що під його крилом досі живе та непогано почувається, керуючи цілою сферою столичного соціально-економічного життя, така собі глибоко законспірована опозиція. У вигляді чиновниці незрозуміло широких політичних уподобань – від махрових «ригів» до гіпертрофовано європейських членів команди Арсенія Яценюка.
А ви кажете – якісь канікули незрозумілі. Дивіться глибше. Шишки на кого валяться? Отож.
За матеріалами politrada.com
Юрий Шукевич
Публікація непрофесійна, про такі кажуть “замовна”.
Висували О.Фіданян та підтримували листами до В.Бондаренко а потім до В. Кличка 3 громадські організації та міська профспілка.
Л.Гриневич на прийомах по вівторках не буває, але дійсно в них дуже часто беруть участь представники Ассоціації керівників шкіл м.Києва, я зокрема, та представники організації “Батьки SOS”.
Але шедевр публікації- це “багатостраждальний мер” – так ще про В.Кличка ще ніхто не наважувався висловлюватися! Смішно навіть думати, що О.Фіданян маніпулює В.Кличком, І.Ніконовим, А.Старостенко.
ЮрІй Шукевич
Факты. изложенные в статье, подтверждаю. Сам был на подобном собрании. Наша гимназия №318 (Турецкий городок, ул.Пулюя). Летом 50 человек (родители учащихся) по предварительной записи пришли на прием к этой “начальнице”. Встреча происходила в зале на 2 этаже. Невзирая на то, что мы пришли именно к Фиданян, к нашему удивлению в зале присутствовали представители каких-то неизвестных нам общественных организаций и вообще неизвестные люди, не имеющие отношения ни к родителям детей, ни к другим общественным организациям. Речь шла о назначении нового директора гимназии вместо уволившейся в марте предыдущем директоре. Фиданян рассказала, что на место нового директора будет назначена определенная кандидатура. Мы спросили: “а Вы общались с другим кандидатом, поддержку которому выразили родители детей (за чей счет, кстати, содержится гимназия, ибо бюджетное финансирование отсутствует напрочь)”. Ответ: “Нет” и в продолжение “Мне это не надо, решение принято, вы можете сколько угодно ходить куда угодно. Директором будет такая-то. Все”. На этом собрание закончилось. Вот такое отношение продемонстрировала Фиданян к родителям детей, на чье мнение ей плевать. По моему мнению такой чиновник не должен занимать такой пост. В этом ключе было очень интересно из статьи узнать о связке Леня-Космос – Журавский – Гриневич – Фиданян. Гриневич сейчас опять стала депутатом. Получается, что административный ресурс никуда не делся. Получается, что 2-3 человека определяют, какие процессы происходят в вопросах образования в городе. И этим людям совершенно безразлично мнение сотен родителей детей (мнение которых я знаю). Я не очень понимаю, где достижения “революции”, где “очистка власти” от людей, использующих в своей деятельности методы времен Януковича. Куда смотрит руководство города? Почему не слышат людей? Возвращаемся к старым методам? Вопросов больше, чем ответов…