Музей Ханенків показує свої картини очима дітей
З 2 жовтня 2014 року в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків проходитиме унікальна виставка дитячих картин. Близько 50 творів представлять враження юних художників Києва від найцікавіших, на їхнє око, «родзинок» музейної колекції та самого Дому Ханенків
Надихнула до створення багатьох робіт перша українська «музейна» «Абетка» для дітей, видана 2013 року Видавництвом імені Соломії Павличко «Основи» та Музеєм Ханенків. Вишукано проілюстрована творами європейського та азійського мистецтва з музейного зібрання, «Абетка» викликала живий відгук у дітей та батьків. У результаті юні художники – учні творчих об’єднань Центру позашкільної роботи Святошинського району Києва – загорілися ідеєю написання картин-вражень на основі замальовок безпосередньо з музейних оригіналів.
Перший показ дитячих картин, присвячених Музею Ханенків, відбувся рік тому під час презентації «Абетки» у Центральній дитячій бібліотеці імені Т.Г. Шевченка міста Києва. Безпосередність, емоційність та креативність дитячого сприйняття проявили нове, живе й цікаве бачення знаменитих творів, розкрили ще один вимір Музею Ханенків – очима нинішнього покоління київських дітей. Тоді й народився проект виставки в залах музею.
За словами
заступниці генерального директора з наукової роботи та музейних програм Ганни Рудик,
«Ця виставка неймовірно цікава і просто фонтанує позитивом! Нам явлено «інший Музей Ханенків» – емоційний, барвистий, наївний – дитячий музей. Оптика дитини – вільна, нешаблонна, і нам, дорослим варто вчитися цьому та користатися з кожної нагоди «побути як діти».
Нагадаємо, що у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків можна побачити найзначнішу в Україні колекцію мистецтва Європи, Азії та Давнього світу. Серед раритетів колекції музею – полотна П. Рубенса, Х. Сурбарана та Ж.-Л. Давіда, брюссельські шпалери та саксонська порцеляна, старий живопис Китаю та перські килими, японське мистецтво оздоблення мечів та ритуальна бронза Тибету. В експозиції музею постійно представлено унікальні пам’ятки культури світового значення – чотири найдавніші християнські ікони, створені у Візантії у 6 –7 століттях н.е.