Кожний 19-й старт російських ракет закінчується аварією
Росія не відмовиться від використання ракет- носіїв ” Протон- М” до 2025 року , до цього часу може бути вироблено до 130 таких носіїв
З 2001 року було здійснено 82 пуску ” Протонів ” , з них 74 (приблизно 90 %) були успішними. Із загальної кількості пусків 25 (близько 30 %) були виконані в рамках федеральної космічної програми , решта 57 пусків (близько 70 %) – за контрактом з International Launch Services ( спільне російсько -американське підприємство, що має ексклюзивне право на маркетинг і комерційну експлуатацію ” Протонів ” і перспективного ракетного комплексу ” Ангара ” ). При цьому з восьми аварійних запусків п’ять припадало на федеральну космічну програму , три старти були виконані за контрактом з International Launch Services .
Таким чином, з комерційних запусків “Протона -М” аварійним став приблизно кожен 19 -й , з стартів по федеральній космічній програмі – кожен п’ятий.
Для порівняння: європейська ракета-носій ” Аріан-5 ” була запущена з 1996 року понад 70 разів , і тільки один пуск – перший – був невдалим.
За матеріалами itexpert
Кацапы лохи! Это вам не кислые щи лаптем хлебать! Тоже мне великая космическая страна нашлась. У них просто по технологии болт молотком заворачивается. В этот раз хоть немного пролетела а перед этим на старте развалилась.
Из 82 пусков Протона- 9 были не удачными,то есть вероятность не удачи более 10 процентов, это почти такая же как и в русской рулетке.