Табачника «зливають»?
Щось дивне відбувається останнім часом: Генпрокуратура з якогось переляку взялася розслідувати «шалості» Міністерства освіти і науки
«Наїзди» на відомство, очолюване одним з апологетів правлячої партії, стали підозріло частими. До того ж інформація про ці події на диво швидко і вільно розповсюджується. Нещодавно канал ТВі проїхався по Дмитру Табачнику розслідуванням махінацій із підручниками та шкільними автобусами. Водночас у багатьох моментах телевізійники посилалися на матеріали правоохоронних і фіскальних органів. Нині злі язики вже пов’язують спроби рейдерства щодо каналу саме із цими подіями. Ну, свічку, як кажуть, ніхто не тримав, але показово, що тепер для висвітлення махінацій і навіть елементарних прорахунків у діяльності МОНу Генпрокуратура використовує… власний офіційний сайт.
Нещодавно там з’явилася новина під заголовком «Майже 2,5 тисячі старшокласників з вадами слуху не мають підручників» (дивіться тут).
Булижники в город Дмитра Володимировича жбурляли відкрито і з особливим захопленням: тема слухалася на міжвідомчій нараді керівників органів прокуратури та центральних органів виконавчої влади. Та й сам «розбір польотів» не був спонтанним, бо «під Табачника», як виявилося, копали планово, провівши ряд прокурорських перевірок стану отримання дітьми-інвалідами й дітьми з вадами розвитку дошкільного виховання та освіти на рівні, що відповідає їхнім здібностям і можливостям.
У наших реаліях сам факт цікавості Генпрокуратури до проблем освіти дітей-інвалідів є достатньо красномовним. Не треба бути політаналітиком, аби второпати, що справа не в дітях. Вона, швидше за все, у Дмитрові Володимировичі та його оточенні. І підтвердженням цього припущення є те, що прокурори «рили» не тільки там, де гроші. Те, що в Табачника з підручниками якось від самого початку не склалося, відомо. То не встигли надрукувати або розвезти, то якісь нереальні суми освоюються Державною акціонерною компанією «Українське видавничо-поліграфічне об’єднання» на тих підручниках… Цього разу з’ясувалося, що «понад 700 старшокласників інтернатів для слабозорих дітей навчаються без підручників або мають їх тільки з одного предмета. А у спеціальних закладах для дітей з вадами мовлення, де навчається 2,8 тисячі дітей, підручники мають лише першокласники».
Ця тема стара. А ось далі зовсім цікаво: риторика прокурорів нагадує критичні вислови опозиційних до Табачника політиків. Зацініть: «Такий прикрий факт виявлено в Миколаївській області, де дітям-інвалідам іноземну мову викладав соціальний педагог, хімію і фізику – вчитель початкових класів, а математику і природознавство – вчитель історії. Про якість такої освіти годі й думати», – сказав начальник Головного управління захисту прав і свобод дітей Володимир Вишинський. Іще цікава фраза: «Він зауважив, що через відсутність контролю органів освіти допускаються численні порушення при організації індивідуального навчання, яким охоплено 13,2 тисячі дітей-інвалідів і дітей з вадами розвитку».
Ну а далі – «контрольний постріл»: Генпрокуратура полізла в не зовсім звичну сферу, перевіривши готовність до ЗНО. Тобто порпались у «святая святих» Дмитра Володимировича, наривши факти, що вказують на службову недбалість його підлеглих. Як вам такий висновок: «Перевіркою встановлено, що Міністерством освіти і науки України не приведено у відповідність до вимог законодавства розпорядчі документи, які визначають порядок і умови проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань дітей з ураженнями органів зору, слуху, опорно-рухового апарату». «Як наслідок, такі особи не можуть реалізувати своє право на проходження оцінювання», – підкреслив Вишинський. Генпрокуратура окремо вказує на те, що нині ці діти звільнені від оцінювання, приймаються до вищих навчальних закладів на пільгових умовах. Водночас є квота (25 %) на зарахування пільговиків до таких закладів. У разі перебільшення квоти інваліди з високим рівнем знань позбавлені можливості вступу до ВНЗ.
Отже, ключові прокурорські фрази, на які треба звернути увагу, – «якість освіти», «право на проходження оцінювання», «відсутність контролю органів освіти». Питання в тому, що такі словосполучення є абсолютно не притаманними прокурорам. Адже тут немає складу злочину. Тут є оцінка діяльності системи освіти в цілому. Отже, й безпосередньо керівника МОНу.
Може, на Дмитра Володимировича поступила команда «Фас»?.. На жаргоні сучасної політичної еліти – його «зливають». Таке важко уявити навіть гіпотетично, але сучасна політика така непередбачувана, що в жертву заради великої мети приносять навіть найвідданіших… Хто і навіщо може здати фігуру Табачника на політичній шахівниці? Це окрема тема. Отже, далі буде.
Пора мальчика садить и Папе рейтинг поднимать!
То, что творят в 318 школе КИЕВА с вымогательствами под различными предлогами (не только на оборудование классов, сколько на различные придуманные выпуски, альбомы, новые другие выдумки) а под этим приrрытием-откаты. И сколько родители не писали везде-директор чувствует себя уверенно и продолжает все круче и круче! Кто может ее остановить ………и когда!
Хорошо, что сливают Табачника. Плохо то, что Табачника не сажают.
Ну нажил Димон несколько шекелей.Ну что? Все в Хабаде так делают.