Музей Шевченка вилікували від грибка
Приміщення, де зберігається кобзарева експозиція, після двох незакінчених ремонтів було вражене пліснявою
Це стало небезпечним і для експонатів, і для людей. Тому розпочали третій ремонт. Тепер у будівлі є вентиляція і клімат-контроль, щоб творчість Кобзаря почувала себе затишно, повідомляє телеканал “Київ”.
Вхід до музею буде збоку – тут зводять атріум. Під скляним куполом розташують каси, туалети, гардероб і тимчасові виставки. Основний доробок розгорнуть у 150-річній будівлі. Досі половину сховищ взагалі не можна було використовувати. А в зали боялись виносити графіку Шевченка.
Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус говорить, що оригінали графіки виставляли лише на два тижні на 9 березня, а потім ховали, бо влітку перепад температур був до 15 градусів. А це – абсолютно неприпустимо.
Після закінчення ремонту специфічну температуру і навіть яскравість світла будуть підтримувати і виставкові стенди. Їхні лампи не даватимуть тепла, а вікна завісять захисними ролетами.
У самій будівлі особливих робіт не планувалося. Однак стіни трохи потріскались – тож до їх відновлення залучили професійних реставраторів, щоб всі інтер’єри зберегли автентичність.
У столичній адміністрації говорять, що на сьогоднішній день на ремонт Музею вже витрачено близько 33 млн гривень
“Робіт лишилося приблизно на місяць. Потім ще трохи часу на оформлення експозиції – і вже 9 березня – до Дня народження Шевченка – заклад відчинить свої двері відвідувачам”, – запевняє заступник голови КМДА Михайло Кучук.
За матеріалами kyiv.ridna.ua