Америка про путінські 15 мільярдів: «Це лише пов’язка. Вона не зупинить кровотечу»
«Якщо раптом в Україні дійде до застосування сили щодо демонстрантів, то США відповість санкціями в стилі Магнітського або забороною на в’їзд до Сполучених Штатів Америки та замороженням активів відповідальних осіб», – сказав сенатор-республіканець Джон Маккейн
Джон Маккейн підкреслив, що «як Адміністрація США, так і Конгрес ясно дали зрозуміти українській владі, що можливе застосування сили або інші випадки порушення прав мирних демонстрантів зіткнуться з санкціями стосовно відповідальних осіб».
Як пояснив сенатор, Конгрес одразу б ухвалив «закон в стилі списку Магнітського», названого так на честь опозиційного російського адвоката Сергія Магнітського, який помер у російській в’язниці 2009 року. В рамках цього закону Адміністрація США у квітні поточного року наклала візові санкції та заморозила активи 18 росіян, звинувачених у брутальному порушенні прав людини.
«Путін засвоїв урок»
На думку Маккейна, рішення Росії, аби купити українські облігації на 15 мільярдів доларів, а також знизити ціни на природній газ, що продається Україні, «не розв’язує ані економічних, ані політичних проблем України», а лише відтерміновує їх у часі. «Це лише пов’язка. Вона не зупинить кровотечу. Україна нагально потребує кардинальних реформ», – наголосив Маккейн.
Маккейн переконаний, що Президент Росії Володимир Путін ніколи не сприймав незалежність України. «Вірити в те, що він віддасть Україну Заходу, було б повною дурістю», – вважає конгресмен. Сенатор також не має сумніву щодо того, що Росія хоче «відбудувати імперське домінування стосовно своїх сусідів». На його думку, цей факт підтверджує не лише тиск, який Москва застосовує щодо пострадянських держав, аби віддалити їх від інтеграції з Європейським Союзом, а також рішення про розміщення ракетних комплексів «Іскандер» у Калінінграді.
Він також додав, що недавно з’явилася інформація про те, що Росія незабаром розмістить на залізничних платформах нові міжконтинентальні балістичні ракетоносії (МБР).
«Це вже стратегічне рішення. Ми повинні розуміти, з ким маємо справу», – застерігає Маккейн, апелюючи до «жорсткішої» позиції США. Згідно з його оцінкою, Путін дозволяє собі такі «зухвалі» кроки через відсутність американської присутності в різних частинах світу, зокрема в Сирії. «Путін засвоїв урок: якщо Сполучені Штати не протестують щодо його дій на Близькому Сході, то може також робити те, що йому заманеться, поближче до свого дому. І він це робить», – сказав сенатор.
«Немає сумнівів, що вони думають про Росію»
Джон Маккейн, колишній кандидат у президенти США від Республіканської партії у 2008 році, минулого вікенду відвідав Київ, аби підтримати там мітингуючих прихильників євроінтеграції, які майже місяць на холоді відстоюють свою позицію. «Немає сумнівів, що вони думають про Росію. Не бажають бути частиною того суспільства. Тому я переконаний оптиміст щодо того, що врешті-решт Україна буде вільною і демократичною», – запевнив він.
Маккейн закликав, аби Європейський Союз, а також Міжнародний валютний фонд «тримали відкритими двері для України», а Захід був готовий підтримати Україну фінансово, аби допомогти їй у реалізації важких реформ, а також компенсувати короткотермінові фінансові втрати, які з’являться в економічних відносинах із Росією, «коли цей або майбутній Президент України» здійснить фундаментальний вибір на користь інтеграції з Європою.
Переклад з Polskieradio.pl
Хто заваджає Маккейну, чи америці, чи МВФ, чи ЄС дати більше, щоб це була не лише “…пов’язка. Вона не зупинить кровотечу. Україна нагально потребує кардинальних реформ»