На Євромайдані запрацював університет
Не одними бутербродами та козацькою кашею живе Євромайдан. 10 грудня тут розпочав роботу Відкритий університет Майдану. Дуже символічно, що почали з лекції про лідерство
Біля Лядських воріт, що на Майдані Незалежності, зібралися професори з Київської школи економіки та Києво-Могилянської бізнес-школи, аби прочитати лекції про податкову систему, лідерський капітал, звʼязок цінностей і добробуту держав та інші цікаві речі.
Погодьтеся, не щодня професори читають лекції не в затишних аудиторіях, а на 10-градусному морозі та ще й перед такою різношерстою аудиторією! Перед платформою зібралися і студенти, і місцеві охоронці, і просто охочі послухати щось різноманітніше за промови опозиціонерів.
– Це ні в якому разі не є повноцінною заміною лекціям в університеті, – поспішила нас завірити координатор інформаційного центру «Незлий майдан» Юлія Кочерган. – Але ці люди є № 1 у своїй галузі, тому послухати їх буде корисно всім. Плануємо проводити такі лекції щодня, починаючи з 10–12 години ранку і до вечора. Запросимо ще творчих людей, аби людям цікаво було.
Уже можна очікувати на реакцію партійної верхівки щодо цієї новини. Мовляв, не знають уже чим людей на Майдан Незалежності заманити. Тут і їжа вам, і туалет, і пісні, і танці, і навіть Божа служба, а тепер додали ще й лекції від кращих київських професорів. Так і освіту можна здобути, панове, не відвідуючи Табачникові університети… А може чого кращого за освіту дадуть – навчать думати, наприклад.
Можливо, Євромайдан і вступив у початок свого кінця, але якщо мітингувальники вже кваліфікацію прямо в польових умовах підвищувати починають, це має дати владі певний натяк… Приміром, що Євромайдан – уже майже окрема інституція влади зі своїм джерелом фінансів, медичним центром, церквою, армією та навіть університетом! Усе це – на добровільних основах. Мітингувальники і лекції добровільно слухають (цей досвід – і в наші б університети!), і до місцевої «армії» добровільно йдуть (може, зарано наш президент призов відмінив?).