120 тисяч українців не можуть жити у своїх квартирах
Близько 120 тис. українських сімей стали інвесторами недобудов, вклавши в неіснуючі метри гроші, які повернути майже неможливо. Невдалі новосели звинувачують забудовників, а ті, у свою чергу, – кризу 2008 року, пише “Фокус”.
За даними Конфедерації будівельників допомоги постраждалим інвесторам, у країні заморожено будівництво більше 2,4 тис. багатоповерхівок. Це 65% від всіх поки незавершених житлових об’єктів.
Найбільше недобудов – у Києві. Половині з них вже більше п’яти років. Частина цих будинків не буду здані навіть у найближчі 10-15 років, прогнозує президент Союзу фахівців з нерухомості Олександр Рубанов. Деякі будівлі після простою в п’ять-сім років немає сенсу добудовувати: простіше і дешевше звести нові.
За словами Рубанова, до кризи 2008 року, в гонитві за надприбутком забудовники продавали квартири у ще не споруджених будинках, щоб вкладати їх в такі. Таким чином виникав ефект фінансової піраміди.
А українці, які вклали кошти в житло, опинилися в пастці вітчизняного законодавства, згідно з яким вони до здачі будинку в експлуатацію не є власниками житла. Через це вони ніяк не можуть вплинути на терміни добудови об’єктів.
Однак це не зупиняє українців. У першій половині поточного року було укладено майже на 20% більше інвестиційних угод, ніж за аналогічний період 2012 року.