Як заробити на помилках? У Табачника знову зекономили на коректорі
На цей раз «технічні огріхи», як скромно обізвали їх видавці, закралися у відповіді до завдань у збірниках для проведення моніторингу
Нагадаємо, збірники завдань до моніторингу, що проводиться серед учнів п’ятих і десятих класів, батьки змушені були придбати власним коштом. Офіційно ціна на збірник для п’ятикласників становить 35 гривень, а на збірник для десятикласників – 94 (хоча наші читачі повідомляють, що подекуди цей витвір Міносвіти продавався і по 150 гривень). Ще тоді «ПіК» виявив побоювання, що із цими дорогоцінними збірниками трапиться та ж історія, як і з горезвісними підручниками. Спочатку виявиться, що у них «цілком випадково» закралися помилки, а потім Міносвіти знову почне кампанію з розсилання вклейок із виправленнями – і на цей раз, на відміну від підручників, уже не безкоштовно.
І таки наврочили: перша частина нашого пророцтва фактично здійснилася. На офіційному сайті Інституту інноваційних технологій (розробника збірників) з’явилася об’ява:
«Увага! Інститут інноваційних технологій і змісту освіти повідомляє, що у відповідях до тестів моніторингу з української мови за збірником «Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою). 10 клас» авторів Голуб Н. Б., Шелехова Г. Т, Ярмолюк А. В., Скрипник Л. М містяться технічні огріхи.
Правильними слід вважати відповіді:
для 9 варіанту, № 7 – В
для 10 варіанту, № 7 – В»
Завдання, у яких містяться «огріхи», були такими:
Як повідомляє «Українська правда», спочатку Міносвіти стверджувало, що правильною відповіддю до обох завдань було вказано «А».
Чесно кажучи, це вже навіть не смішно. Чи то міносвітівський Інститут укомплектовано співробітниками з вадами інтелектуального розвитку, чи то у цьому не найбіднішому в нашій державі закладі знову не знайшлося грошей на коректора. До того ж немає впевненості, що це Міносвіти знайшло всі «технічні огріхи» – одному Богу відомо, скільки їх ще міститься і у відповідях, і у самих збірниках. А також скільки «навару» збирається зібрати відомство Табачника за те, щоб їх виправити.
Отже, з нетерпінням чекаємо на подальше розгортання подій. Зрозуміло, що головною помилкою у цій справі є помилка у ДНК керівників Міносвіти, але ж цікаво: чи знайдуть вони у собі сили оголосити це офіційно, чи знову звалять усе на «технічні огріхи»?