МОЗ закуповує машини швидкої допомоги
У рамках реалізації Державної централізованої програми забезпечення медустанов автомобілями швидкої медичної допомоги Уряд України ініціював придбання 1309 машин на суму 859,961 млн грн.
Згідно з заявками, що надійшли до Міністерства охорони здоров’я України із облдержадміністрацій, буде закуплено на тендерній основі 206 «швидких» класу А (лінійна терапія), 1063 машини класу В (інтенсивна терапія) і 143 автомобілі класу С (реанімобіль).
Спеціально для цього тендеру були прописані нові вимоги до машин, внесено зміни до ДСТУ та проведено додаткові консультації з експертами. Крім того, розкриття пропозицій на закупівлю такої соціально важливої і необхідної продукції, як машини швидкої допомоги, пройшли в умовах максимальної відкритості та прозорості. Підсумки тендеру транслювалися на всю країну на офіційному сайті медичного відомства, що свідчить про політику відкритості українського Уряду.
Міністерство охорони здоров’я за підсумками тендеру обрало компанії: «АІС– Столиця», «Ілатанмед» і науково-виробниче об’єднання «Практика» (всі — Київ), які реалізували в своїх проектах машин швидкої допомоги всі європейські та українські технічні стандарти.
Експерти зазначають, що в Україні діють вкрай високі вимоги до якості автомобілів швидкої допомоги. У державі діє не лише імплементований європейський стандарт, але й більш високі національні вимоги МОЗ до якості переобладнання і медичної техніки. Саме ці вимоги, які чітко прописано і в технічному завданні документації, не дозволяють здійснити поставки товару компромісної якості.
Як зазначають фахівці МОЗ, у виборі переможця тендера відігравали роль два ключових фактори: перший — це завантаження вітчизняних заводів медичного обладнання та налагодження між ними ефективної виробничо-технологічної кооперації.