Спрощено систему реєстрації ділянок
Україна, за оцінками експертів Світового банку в рейтингу легкості ведення бізнесу за критерієм «Реєстрація власності», посіла 97- е місце, тим самим поліпшивши свій минулорічний результат на 61 позицію. Такого успіху досягнуто, насамперед, завдяки прийняттю низки нормативно-правових актів, які упорядковують як процес реєстрації прав власності в цілому, так і процес реєстрації прав власності на землю.
«Нас не може не радувати визнання міжнародними експертами наших досягнень у сфері реформування земельних відносин, які знайшли відображення в конкретних цифрах рейтингу Світового банку. Проте сьогодні ми працюємо з поглядом у день прийдешній. Сподіваюся, що наступного року показники України будуть ще кращі і переконливіші», — зазначив Голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко.
За оцінками експертів Світового банку, відзначені рейтингом досягнення пов’язані з активною діяльністю Державного агентства земельних ресурсів України щодо вдосконалення та оптимізації законодавства. Аналітики стверджують, що наступного року Україна ще більше поліпшить свої позиції в рейтингу.
Експерти зазначають, що Держземагентство доклало чимало зусиль для реалізації та завершення земельної реформи. Зокрема, на початку 2013 року було впроваджено нову автоматизовану систему Національного кадастру. За останній рік також істотно спрощено процедуру реєстрації земельних ділянок, інформація про яких стала відкритою і доступною. Тепер кожен бажаючий може знайти вичерпну інформацію про земельні ділянки на Публічній кадастровій карті, яка менш ніж за рік стала найбільш відвідуваним державним веб-ресурсом.
Серед досягнень реформи фахівці відзначають ліквідацію земельних комісій. До їх складу часто входили від 7 до 9 чиновників різних відомств, які не мали прямого відношення до відведення земельної ділянки, що створювало чималі корупційні ризики.
Крім того, урядові аналітики констатують кардинальне спрощення процедур розроблення і погодження землевпорядної документації. Важливим нововведенням стало використання принципу мовчазної згоди під час процедури надання дозволів, а також запровадження адміністративної відповідальності чиновників за порушення строків розгляду документації та вимогу додаткових документів, не передбачених безпосередньо законом.
У рази зменшилася кількість необхідних погоджень, які тепер надаються виключно на безкоштовній основі одночасно і незалежно один від одного в термін не більше 10 днів. А головне — громадяни отримали можливість ініціювати притягнення до адміністративної відповідальності чиновників, які порушують норми чинного законодавства під час розгляду дозвільної документації.
Враньё.За документы на приватизацию и регистрацию надо платить.