Україна й Росія разом розвиватимуть космічні програми
Україна й Росія домовилися про реалізацію програми співробітництва в сфері дослідження й використання космічного простору в мирних цілях на 2012–2016 роки.
Відповідна Дорожня карта була підписана в Калузі на десятому засіданні Комітету з питань економічного україно-російського співробітництва. Вона базується на кооперації підприємств аерокосмічної галузі й спільній участі в міжнародних космічних проектах «Морський старт», «Наземний старт», «Циклон-4» і «Дніпро».
Як відзначають аналітики, підписання Дорожньої карти співробітництва між
Росією й Україною в космічній сфері — знакова подія, що синхронізує й розширює спільна присутність двох країн на світовому ринку космічних послуг. Адже космічна галузь Росії й України створювалася в рамках єдиного Радянського Союзу, і після розпаду якого кожному дісталися окремі кластери аерокосмічного виробництва (Україна успадкувала від СРСР до 30% космічної галузі, в аерокосмічному виробництві країни задіяні близько 140 підприємств й інститутів з 200 тис. працівників).
Завдяки спільній діяльності двох країн у найближчі кілька років Уряд України планує мінімум в 1,5 рази збільшити обсяги виробництва ракетно-космічної техніки. Це дозволить забезпечити довгострокове завантаження підприємств галузі, вийти на нові ринки збуту, а також створити додатково близько 10 тис. робочих місць, відзначають аналітики Державного космічного агентства України.
С самого зарождения космической эры в СССР во всех программах участвовала Украина. Какой конкретный экономический, а не военный, прок с этого? Какие свои спутники имеет Украина? Запуск единственного спутника связи все время переносится. Кому, кроме тех у кого космос -профессия, нужны миллиардные траты в никуда, да еще в содружестве со страной, которая ничем хорошим делиться не будет. Назовите конечную цель и ее сроки.