Українці визначатимуть переможців Манхеттенського фестивалю
Український дистриб’ютор «Артхаус Трафік», що спеціалізується на прокаті арт-хаусного кінематографу, цього року вже всьоме демонструє в Україні роботи фіналістів Манхеттенського фестивалю
Показ десяти короткометражних фільмів розпочнеться 26 вересня і триватиме тиждень. Особливість цього фесту полягає в тому, що переможця обирають самі глядачі. Як відбувається голосування, розповіла PR-директор «Артхаус Трафік» Олександра Кравченко:
«250 кінотеатрів у 48 країнах показуватимуть протягом тижня десять короткометражок. Усього ж на фестиваль цього року надійшло 628 заявок. Фактично учасником міг стати будь-хто. Але професійне журі відібрало лише десятку кращих. До його складу, до речі, входили такі відомі у Голлівуді люди, як Сьюзан Сарандон, Ерік Штольц, Лора Лінні, Роджер Корман, Тім Роббінс…»
Манхеттенський фестиваль має кілька особливостей. Насамперед, це дуже молодий проект – йому лише 15 років, однак за цей час він устиг полюбитися саме завдяки оригінальному способу голосування. Всі глядачі заповнюють після перегляду фільмів анкету, де відзначають кращу короткометражку, а цього року – ще й кращого актора.
По-друге, історія кінопоказів, які починалися на полотні, натягнутому на вантажівку в одному зі скверів Нью-Йорка, могла б обірватися 2001 року, після теракту 11 вересня. Однак фестиваль вирішили не відміняти, аби підтримати людей після трагедії. З тих пір показ коротких кінострічок отримав світову популярність і знайшов свій формат. Сюди надсилають стрічки, зняті про життя у конкретній країні, про події, які змінюють це саме життя, про наше ставлення до них…
Третьою особливістю фестивалю є його м’якість, якщо можна так сказати про арт-хаус. Тут і справді не так багато гострих соціальних тем, які зазвичай «привозять» на подібні проекти, і не завжди вони стають переможцями. Наприклад, минулого року першою серед кінострічок глядачі визнали короткометражку «Супермен, Людина-павук або Бетмен» – історію про маленького хлопчика, якому улюблені герої «зробили» день. Але в цьому й полягає популярність фесту: кіно для інтелектуалів стає ближчим до широкої публіки.
«Українські глядачі голосуватимуть так само, як і в інших кінотеатрах світу, – каже Олександра Кравченко. – До п’ятого жовтня ми маємо передати інформацію до центрального офісу. Десь за добу там оголосять переможця».
Цього року ми вибиратимемо з такого списку:
1. «№ 30» – історія про акторку, яка пробується на роль… Гамлета.
2. «Чи повинна я подбати про все?» – божевільна фінська матуся намагається контролювати свою родину.
3. «П’ятниця» – хлопець готується помститися за смерть матері, яка загинула під час теракту.
4. «Без коментарів» – два несподіваних знайомства у Парижі.
5. «Ірландські меблі» – історія про ірландські меблі (наше враження від назви читайте в заголовку зверху).
6. «Блек-метал» – вокаліст рок-групи розуміє, що його сповнені насиллям тексти дехто сприймає буквально.
7. «Обличчя світу» – портрети Москви, Пакистану, Квебека очима людини, яка прагне пригод.
8. «Я – велика грудка суму» – троє гостей шикарної вечірки виходять за рамки світської бесіди.
9. «Забігайлівка Кісмет» – офіціантка співає для відвідувачів кафе та достукується до кожного з них…
10. “Смуга осілості” – реальна історія про 10-річного єврейського хлопчика, якого хотіли призвати до російської армії.
Не знаємо, чи цього разу переможцями будуть ірландські меблі, чи фінська матуся, а можливо – грудка суму… В будь-якому разі стати частиною манхеттенської спільноти і світового арт-хаусу – не так уже і погано.