Для медичних аналізів знадобиться тільки повітря
Унікальний для кожної людини склад повітря, якого вона видихає, може стати у майбутньому одним із варіантів діагностики захворювань. Таку думку висловили вчені зі Швейцарії.
Дослідники вивчили хімічний склад повітря, якого видихали 11 осіб. Його зразки збирали в різний час доби протягом 11 днів. Вчені виявили значні відмінності в зразках кожного з учасників, а також відмінності в зразках в різний час в однієї і тієї ж людини.
Незважаючи на ці варіації, автори знайшли унікальне ядро видиху, притаманне тільки конкретній людині за аналогією з індивідуальними відбитками пальців. Фактори, що сприяють появі цього унікального ознаки, поки невідомі.
Автори вважають, що визначати склад видиху можуть такі складові як харчування, стан здоров’я, вплив хімічних речовин, вплив навколишнього середовища. Відповідно до їхніх висновків, аналіз видихнутого повітря може в стати цінним джерелом клінічної інформації.
“Регулярне дослідження дихання могло б допомогти виявити ризики розвитку певних хвороб у здорових людей, у хворих контролювати прогрес або побічні ефекти поточного лікування”, – повідомив один із авторів дослідження Малькольм Кохлера, професор університетського госпіталю в Цюріху.
За матеріалами expres.ua