У Європі використовуватимуть СО2 для виробництва пластмас
На заводі у місті Дормаген (Німеччина) використовуватимуть парникові гази для виробництва високоякісних пластмас. Це екологічно і економічно більш вигідний промисловий процес, успішно перевірений протягом двох років випробувань.
На заводі компанії Bayer CO2 буде використовуватися на етапі виробництва прекурсору для виготовлення високоякісних піноматеріалів. Використання вуглекислого газу принесе вигоду і для навколишнього середовища. CO2 замінить іншу сировину, наприклад вихідні нафтопродуктів, альтернативи яким раніше не було. Водночас виробник очікує, що новий підхід забезпечить економічні переваги у порівнянні зі звичайним способом виробництва.
«CO2 постає у новому світлі: продукти згорання перетворюються у корисну і вигідну сировину. Завдяки цьому наша компанія однією з перших у світі впровадила абсолютно інший спосіб виробництва високоякісних піноматеріалів», — говорить Патрік Томас, генеральний директор Bayer MaterialScience.
Вуглекислий газ отримують від електростанції RWE Power, яка разом з такими компаніями та установами, як Bayer Technology Services, CAT Catalytic Center в Аахені і RWTH Аахенського університету, входить у число учасників проекту.
Виробник матеріалів співпрацює з партнерами в промисловості і наукових колах, щоб удосконалювати і розвивати процес, який інтенсивно випробовувався протягом останніх двох років.
Речовина використовується для виробництва пінополіуретану (поролону). Цей високоякісний матеріал використовується для виготовлення багатьох предметів побуту, серед яких м’які меблі, комплектуючі запчастини для автомобілів, холодильне обладнання, ізоляційні матеріали для будівель та ін. Внутрішнє тестування нових піноматеріалів демонструє як мінімум таку ж високу якість, як і звичайні матеріали, виготовлені стандартним способом на основі нафтопродуктів. Запланований об’єм виробничого майданчику в Дормагені – декілька тисяч тонн.